Ajax deelt een flinke uppercut uit aan PSV
Ajax deelde in de titelrace een flinke tik uit aan concurrent PSV (4-1) dat volgens zijn trainer in ‘een chaos’ verkeert.
Als het de toon is die de muziek bepaalt, speelde Rutten zondag de Treurmars van Chopin, want uit niets bleek dat er nog veel vertrouwen in Eindhoven is in de race voor het landskampioenschap, waarin FC Twente nu een voorsprong van vijf punten heeft genomen op de Brabanders en waarin Ajax PSV tot op één punt is genaderd. Wie de resterende wedstrijden naast elkaar legt, ziet dat de Amsterdammers een véél makkelijker slot hebben dan de ploeg van Rutten, en ook dan FC Twente.
Binnenskamers had Ajax-coach Martin Jol dat telkens benadrukt. Op het moment dat zijn team tegen een achterstand van negen punten aankeek en de druk ook in De Arena toenam, bleef hij hopen dat het gemakkelijker programma met veel belangrijke thuiswedstrijden Ajax een impuls zou geven. Die kwam er al na de 3-0 overwinning in Amsterdam tegen FC Twente, waarna Jols team alleen maar beter is gaan voetballen.
Dat hernieuwde vertrouwen was zondag ook een van de belangrijkste pijlers onder de ruime zege op PSV. Ajax speelde met meer bravoure, met meer geloof en met veel meer plezier dan de tegenstander uit Eindhoven. Zeker toen PSV in de eerste helft opgelegde kansen niet wist te benutten, verloren de gasten zich in hun eigen frustratie. Met name aanvoerder Ibrahim Afellay, die wéér tegenviel, flirtte na rust openlijk met de rode kaart na een expres uitgestoken elleboog.
Na een halfuur voetballen kwam de thuisploeg op voorsprong. Andreas Isaksson kon een schot van Luis Suarez niet onder controle houden, waarna Siem de Jong simpel raak kon schieten. Vlak voor rust verdubbelde Urby Emanuelson met een prachtig afstandschot de marge: 2-0.
In de tweede helft nam de frustratie bij de gasten alleen maar toe. Bepalende spelers werden op basis van inzet afgetroefd door hun directe tegenstanders en gaven de strijd op na ruim een uur spelen toen Marko Pantelic Ajax op een 3-0 voorsprong had gezet. Balasz Dzudszak benutte nog wel een strafschop, maar Suarez bepaalde de eindstand op 4-1. Tot grote vreugde van Jol, die weet dat de angst bij de concurrentie alleen maar groter wordt. ‘Wij stonden negen punter achter op PSV, nu nog maar één. Ik denk dat dit een achtervolging is die zijn weerga niet kent. Ik denk dat wij wel voor wat onrust zorgen bij de directe concurrentie.’ Fred Rutten antwoordde daar maar niet op.
Bron: de Pers
Foto: afdb.nl BjMa
-
- login of registreer om te reageren
- 1380 keer gelezen
Kijk ook: Ajax nieuws als video
Disclaimer - © 2008-2010 Ajax1.nl - Alle rechten voorbehouden
Ajax1.nl - Unofficial Ajax site













bijzonder he die rutten... ziet tegen nac over ruim 50 meter een overtreding en voor zijn kop niet de 2 elleboogstoten van die jankjurk....
inderdaad, kijk het is natuurlijk wel zo dat ze allemaal mediatraining hebben gehad en hun eigen ploeg nooit publiekelijk zullen proberen af te vallen maar dit was zo overduidelijk, dit moet je gewoon toegeven. Vooral die Rutten moet lekker zijn kaken op elkaar houden met zijn geslis. Die overtreding bij NAC ook inderdaad, had niks met het doelpunt te maken, die werd gemaakt ergens op de eigen helft van NAC, anderhalve minuut later wordt er gescoord.
Zo kan ik ook wel gaan zeggen dat vertongen 2 minuten eerder een duwtje kreeg van Koevermans waarvoor deze een vrije trap tegen had moeten hebben en waardoor we ook geen penalty tegen zouden hebben gekregen. Wat een gezever van die vent. Echt de calimerotroffee waardig..
Ik heb ondanks het niet altijd even goede spel gister toch heerlijk genoten.
Jammer dat Blom wat teveel op de hand was van Pisvee!
Ook las ik ergens over (h)engelaar had gezegd dat ze ajax weg speelden en een uur lang beter waren. Heeft hij zeker een philips horloge waarop hij de tijd heeft bij gehouden want ook dat klopt niet. Ajax was idd een groot deel van de eerste helft minder aan de bal en een klein gedeelte van de 2e helft maar dat maakt nog geen uur. Bovendien kregen ze nou eens te zien hoe ze zelf altijd hun belachelijke overwinningen halen.
Ik hoop overigens dat appelvlaai een gigantische schorsing krijgt. Misselijk ventje.
Ondanks dat ik niet houd van na-apen ben ik blij dat ik nu tegen hem kan zeggen HELEMAAL NIETS IN EINDHOVEN!
Liever dat twente kampioen wordt dan die gloeilampen. Je ziet hier en daar ook " neutrale " sites blij zijn met dit verlies van de grootste jankerds van de eredivisie. Dat doet me ook goed.