Afellay kritisch op Ajax: "Je wil hem niet aan de bal hebben"

Ibrahim Afellay
Ibrahim Afellay Foto: © Pro Shots

Ajax won zondag vrij eenvoudig van Almere City (3-0). Ibrahim Afellay vond Ajax niet geweldig spelen tegen de hekkensluiter van de Eredivisie. 

Afellay zag dat Jordan Henderson té vaak aan de bal kwam bij Ajax. "De opbouw bij Ajax was niet optimaal, al lagen er wel genoeg mogelijkheden. Henderson was vaak de vrije man, alleen is hij niet degene die je veel aan de bal wilt hebben", legt de analist uit in Studio Voetbal. "Hij kiest er te vaak voor om de bal weer terug te spelen, maar er lag voldoende ruimte om tot kansen te komen."

De tegenstander uit Almere kon echter alsnog geen weerstand bieden tegen de ploeg van Francesco Farioli. "Er lagen zoveel mogelijkheden om Almere pijn te doen, maar dat heeft Ajax nagelaten", oordeelt de voormalig aanvaller. "Ze hoefden niet eens goed te zijn om te winnen, want bij Almere zit er geen geur of smaak aan."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
10/08
Ajax
14:30
Telstar
zo
17/08
Go Ahead Eagles
12:15
Ajax
zo
24/08
Ajax
16:45
Heracles Almelo
za
30/08
FC Volendam
16:30
Ajax
za
13/09
Ajax
16:30
PEC Zwolle
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 0 0 0
2 AZ 0 0 0
3 Excelsior 0 0 0
4 FC Groningen 0 0 0
5 FC Twente 0 0 0
6 FC Utrecht 0 0 0
7 FC Volendam 0 0 0
Bekijk de hele stand