Ajax-fans creëren 'heilig' product voor Farioli: "Moest hard lachen"

Francesco Farioli bedankt de Ajax-fans
Francesco Farioli bedankt de Ajax-fans Foto: © Pro Shots

Een groep Amsterdamse ondernemers heeft ondertussne voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli op ludieke wijze geëerd. De Italiaanse oefenmeester, die na een half seizoen vertrekt bij de club, kreeg een bijzonder cadeau: een gepersonaliseerde Toscaanse olijfolie met de naam FariOli.

De bedenkers van het initiatief begonnen met de ontwikkeling toen Ajax negen punten losstond in de titelstrijd. "Toen we negen punten losstonden, begonnen we echt te dromen," vertelt mede-initiatiefnemer Reinier Steures in gesprek met Het Parool. "Om in te haken op een eventueel kampioenschap kwamen we al snel op holy Farioli."

Het plan was om bij een landstitel een complete installatie te bouwen in een winkel in Amsterdam-Noord. "Compleet met een aftapmachine waar mensen zelf 'heilige' FariOli zouden kunnen komen tappen, en zilveren kampioensschalen vol bruschetta."

Hoewel Ajax op de slotdag het kampioenschap verspeelde, werd de ludieke actie alsnog doorgezet. Per toeval kreeg Farioli zelf al eerder een voorproefje. "Ik riep: 'Kom op, lekker rennen!' En meteen daarna: "Nee wacht, stop! Dit moet je zien. En ik liet hem het plaatje zien op mijn telefoon. Hij moest er heel hard om lachen."

Uiteindelijk verschenen er toch een aantal blikken FariOli. "Puur als liefdevol erebedankje en gebaar voor de man die volgens veel Amsterdammers het plezier terugbracht bij Ajax," aldus Steures.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
20/12
NEC Nijmegen
20:00
Ajax
zo
11/01
Telstar
14:30
Ajax
za
17/01
Ajax
16:30
Go Ahead Eagles
za
24/01
Ajax
16:30
FC Volendam
zo
1/02
Excelsior
12:15
Ajax
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV 16 30 43
2 Feyenoord 16 21 34
3 Ajax 16 10 29
4 NEC Nijmegen 16 14 28
5 FC Groningen 16 3 26
6 AZ 15 4 25
7 FC Twente 16 5 24
Bekijk de hele stand