Ajax heeft stevige deals nodig: "Niet in de armen van een sjeik"

Het logo van Ajax in de Arena
Het logo van Ajax in de Arena Foto: © Pro Shots

Tom Knipping heeft op de website van Voetbal International tekst en uitleg gegeven over de financiële situatie bij Ajax. De verslaggever ziet dat de club uit Amsterdam ook achter de schermen weer aan het opkrabbelen is, maar hij beseft wel dat er een paar grote uitgaande transfers nodig zijn. 

"Kroes zal het transfervliegwiel weer aan het draaien moeten krijgen, want in de gepresenteerde gegevens valt op dat de post ‘overige vorderingen’ ten opzichte van vorig jaar is afgenomen met het toch niet kinderachtige bedrag van vijftig miljoen", schrijft hij op de website van VI. "Het gaat hier vooral om transferbedragen die de club nog tegoed heeft. Eind 2023 had Ajax nog recht op 102 miljoen, eind 2024 ging het om 52 miljoen", blikt Knipping terug.

"Deze nog te ontvangen transfergelden zijn de zuurstof in de bloedbanen van Nederlandse voetbalclubs, dus die kunnen niet te ver terugvallen. Een paar stevige deals zijn nodig", waarschuwt hij. "Het kan op zich snel gaan als clubs tegen elkaar op bieden om bijvoorbeeld Jorrel Hato binnen te halen, maar feit is ook dat Ajax nog een hoop duurbetaalde spelers heeft verhuurd die moeilijk met winst te slijten zullen zijn (Forbs, Akpom, Medic, Mannsverk, Sosa, Ávila)."

"Al met al is tijdens de diepe bestuurlijke en sportieve crisis een hoop geld verbrast, maar het is in elk geval wel allemaal eigen geld geweest dat er doorheen is gejaagd", benadrukt hij. "Er ligt geen hypotheek op de toekomst doordat er tegen hoge rentes is geleend, Ajax heeft niet à la Barcelona toekomstige inkomstenbronnen zoals tv-inkomsten verpatst en de club heeft ook niet in de armen van een sjeik hoeven springen. Wat dat betreft is Ajax niet alleen op het veld veerkrachtig gebleken", besluit Knipping. 

Ajax wint voor 50 (!) keer je inzet!

Ajax speelt zondag tegen Sparta Rotterdam. Weten de Amsterdammers te winnen in eigen huis? Bij BetMGM krijg je maar liefst 50 (!) keer je inzet bij een zege van Ajax! (nieuwe spelers, 24+)

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
27/04
Ajax
14:30
Sparta Rotterdam
zo
11/05
Ajax
16:45
NEC Nijmegen
wo
14/05
FC Groningen
20:00
Ajax
zo
18/05
Ajax
14:30
FC Twente
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 30 36 73
2 PSV 30 55 67
3 Feyenoord 29 32 59
4 FC Utrecht 30 15 59
5 FC Twente 30 12 48
6 AZ 30 14 47
7 Go Ahead Eagles 29 6 46
Bekijk de hele stand