Ajax moet kampioenssterren op shirt vrouwenteams verwijderen

In navolging van de mannenteams krijgen straks ook de vrouwen bij tien kampioenschappen mogelijk een ster op het shirt. Het competitiebestuur betaald voetbal, dat bestaat uit de directeur betaald voetbal van de KNVB, de directeur van de Eredivisie CV en de directeur van de Coöperatie Eerste Divisie, heeft een voorstel voor eigen kampioenssterren bij de vrouwenteams ingediend voor de komende vergadering betaald voetbal op 19 juni.
"Omdat de competities voor mannen- en vrouwenvoetbal hun eigen historie kennen, waarin verschillende hoofdrolspelers hebben bijgedragen aan de successen van hun bvo’s, worden landstitels behaald bij de mannen en de vrouwen niet bij elkaar opgeteld", zo klinkt het. De voorgestelde regeling houdt in dat de eerste mannen- en vrouwenelftallen strijden om eigen kampioenssterren. Dit betekent dat kampioenssterren die behaald zijn door het eerste mannenelftal, uitsluitend worden gedragen op wedstrijdkleding van het eerste mannenelftal.
Hetzelfde geldt voor de kampioenssterren die worden behaald door het eerste vrouwenelftal. Voor de seizoenen 2025/’26 en 2026/’27 wordt hier nog wel dispensatie voor verleend, omdat de wedstrijdkleding voor deze seizoenen reeds in productie is. Het betekent dat Ajax Vrouwen na het seizoen 2026/'27 niet meer met de drie sterren van de mannenploeg op de borst mag spelen.
Bij de mannenelftallen wordt gerekend vanaf het seizoen 1897/1898, omdat er vanaf dat seizoen sprake was van een officieel landskampioenschap in een door de KNVB georganiseerde competitie op het hoogste niveau. Ajax behaalde de meeste landstitels (36) en speelt daarom met drie sterren.
Bij de vrouwen wordt gerekend vanaf het seizoen 1973/1974. Ook behaalde landskampioenschappen ten tijde van de organisatie van de Women's BeNe League (van 2012 tot 2015) worden bij de vrouwen meegeteld. Met de nieuwe regeling lonkt een primeur voor FC Twente Vrouwen. De Tukkers hebben momenteel negen landstitels en kunnen dit seizoen voor de tiende keer kampioen worden. Ajax Vrouwen komt niet in de buurt met drie kampioenschappen.

Boel zag ploeg overklast worden: "Ze verrasten ons in de eerste helft"

Godts na 'verloren middag': "Als je die maakt is het gespeeld"

VIDEO | Regeer clasht met supporter: "Wat kan ik daaraan doen?"

Brobbey blinkt weer uit bij Sunderland: "Ik zal niet liegen..."

Cruijff-effect bij Ajax? "Xavi Hernández is een duidelijke optie"

Dolberg spreekt zich uit: "Denk dat we een beetje nerveus werden"

Grim sprak met Cruijff: "In grote lijnen denken we hetzelfde"

Romano komt met 'here we go': Ajax haalt Oleksandr Zinchenko

Ajax-aankoop krijgt kritiek: "Hij is niet goed genoeg voor Ajax"

'Nieuwe td Cruijff laat van zich horen en blokkeert Ajax-transfer'

Ajax 'mist' aspect op het middenveld: "Wij zijn daar druk mee bezig"

'Ajax zorgt voor grote stunt en haalt Zinchenko naar Amsterdam'

Grim duidelijk na weggeven voorsprong: "Dit is onnodig puntverlies"

Aaron Bouwman kritisch: "Dan roep je het ook over jezelf af"

Kraay tipt Bosz als nieuwe trainer voor Ajax: "Onze eerste keuze"

Perez adviseert Cruijff: "Dat is denk ik het belangrijkste"

Ajax wilde niet meewerken aan Taylor-transfer: "Een 'derde land-club'"

Schouten kon genieten van puntenverlies Ajax: "Lekker om te zien"

Bruggink gevraagd naar Wout Weghorst: "Ik denk dat het wel kan"

'Godts wordt genoemd als nieuwe linksbuiten bij Italiaanse club'

Davy Klaassen openhartig: "Nee, maar daar loop ik niet voor weg"

Doelman wees Ajax af: "Hij wist eigenlijk niet overal van af"

Youri Regeer eerlijk over Ajax: "We misten een leider op het veld"

Kieft: "Ik kende ze niet goed toen ze me uit de penarie hielpen"

"Ajax moet werk maken van Wesley Sneijder en Frank de Boer"

Klaassen: "Ik denk dat je het moet zoeken bij de wisselvalligheid"

Ajax heeft geen antwoord op ingreep Boel: "Algemeen probleem"

Cruijff tekent bij Ajax: "Spreekt voor zich hoeveel het betekent"

OFFICIEEL | Ajax presenteert Cruijff: "Hij kwam daar als beste uit"

Kenneth Perez verbaasd over Ajacied: "Grappig dat jij dat vindt"

Go Ahead-speler genoemd voor Ajax: "Hij kan probleemloos mee"

Verbeek enthousiast: "Heeft bij Ajax ook dingen geïntroduceerd"

Mario Been snapt niks van Ajax: "Je hoeft maar te bellen..."

Kraay onthult update over Maurice Steijn: "Op een serieuze lijst"

Johan Inan: "Ik verwacht dat Ajax die deze week gaat presenteren"

Johan Inan doet boekje open als Ajax-watcher: "Dan is het crisis"














