Ajax-spelers ontsnapten: "Als je die tegen je hoofd krijgt..."

Siem de Jong wordt bij Ajax voor altijd in verband gebracht met de derde ster. De aanvallende middenvelder bezorgde de Amsterdammers in 2011 met twee treffers in de laatste competitiewedstrijd tegen concurrent FC Twente de dertigste landstitel. 

"Het was de laatste wedstrijd, tegen Luuk (De Jong, red.), tegen FC Twente - dat boven ons stond. Alles kwam bij elkaar", blikt De Jong terug in het RTL-programma BEAU. "Bij ons stond de derde ster op het spel, na zeven jaar geen kampioen. Wij voelden ook wel een beetje de druk op één wedstrijd."

Na het behalen van de titel volgde de huldiging, waar de Ajax-selectie met een open bus naartoe werd gereden. De Jong weet nog de kampioensschaal uit de bus viel, nadat Jan Vertonghen en Maarten Stekelenburg die uit hun handen lieten glippen. Ajax ontsnapte daarbij aan een een flink ongeluk.

"Er kwam een tramkabel aan, dat ging echt nét goed", herinnert De Jong zich. "Er riep nog iemand vanuit de bus. Het was echt gevaarlijk. Ze deden net hun hand omhoog en ze hadden schrammen op de arm. Als je die kabel tegen je hoofd krijgt... We gingen niet heel hard, maar dan was het misschien een iets andere huldiging geworden."

Ajax wint voor 50 (!) keer je inzet!

Ajax speelt zondag tegen FC Twente. Weten de Amsterdammers te winnen in eigen huis? Bij BetMGM krijg je maar liefst 50 (!) keer je inzet bij een zege van Ajax! (nieuwe spelers, 24+)

Lees meer:
0 reacties