Alex Kroes deelt ambitie: "Weer eens echt een grote prijs winnen"

Alex Kroes
Alex Kroes Foto: © NESimages

Op de algemene vergadering van aandeelhouders heeft Alex Kroes de ambities van Ajax gedeeld. Ook blikte hij terug op het afgelopen jaar, meldt Voetbal International.

De technisch directeur geeft aan wat de ambities van de club zijn voor de toekomst. “Onze sportieve ambitie is helder: bij zowel de mannen als de vrouwen prijzen winnen in Nederland, spelen en het goed doen in Europa, met als ultieme doel weer eens echt een grote prijs te winnen.”

Het afgelopen voetbalseizoen vond hij een uitdaging. “Geen kwalificatie voor de Champions League en een selectie die – voorzichtig uitgedrukt – niet echt in waarde was toegenomen. De uitgangspositie was dat we eerst moesten verkopen voor we de markt op konden. Niet eenvoudig.”

Ook financieel was het niet makkelijk. “Als je ziet dat er zo’n één miljard euro minder gespendeerd is op de zomerse transfermarkt, begrijp je de situatie. Desondanks hebben we onze selectie kunnen aanvullen met talenten en ervaren spelers. Daarmee hebben we een goede stap gezet richting het structureel besparen op salarissen en afschrijvingslasten.”

Lees meer:
0 reacties