Babel kijkt terug op zijn Oranje-carrière: "Het zat niet mee"

Ryan Babel
Ryan Babel Foto: © Pro Shots

Ryan Babel, een van de bekendste namen uit het Nederlandse voetbal, heeft zijn carrière als profvoetballer afgesloten. In een recent interview blikte de 69-voudig international terug op zijn tijd bij Oranje, waar hij zowel hoogte- als dieptepunten meemaakte.

"Ook dat is met ups en downs gegaan", zegt Babel over zijn periode in het nationale team tegen Voetbal International. Babel kwam al jong bij Oranje en maakte zijn debuut op het WK van 2006, waar hij tegen Argentinië speelde. Toch waren er ook tegenslagen: "Vlak voor het EK 2008 viel ik af met een blessure, op het WK 2010 heb ik geen minuten gemaakt en het EK 2012 miste ik, omdat Van Marwijk me in die fase bij Hoffenheim eruit had geschopt." Deze momenten werden belangrijke keerpunten in zijn carrière.

Na een succesvolle tijd bij Deportivo La Coruña en een overstap naar Besiktas, keerde Babel weer terug bij Oranje onder Ronald Koeman. "Bij mijn terugkeer in Oranje werd ik weer belangrijk onder Ronald Koeman, alleen, hij vertrok naar Barcelona en het EK werd vanwege corona een jaar uitgesteld." Babel's internationale carrière kwam uiteindelijk tot een einde toen Frank de Boer hem voor het uitgestelde EK in 2021 thuis liet. "Uiteindelijk besloot Frank de Boer me voor dat toernooi thuis te laten. Ik heb veel interlands mogen spelen, maar op cruciale momenten zat het niet mee."

De voormalige Ajacied beëindigde zijn Oranje-avontuur in 2021 en stopte met professioneel voetballen bij het Turkse Eyüpspor in 2023.

Lees meer:
0 reacties