Babel noemt hoogtepunt uit Ajax-tijd: "Blijer ben ik nooit geweest"

Ryan Babel namens Ajax
Ryan Babel namens Ajax Foto: © Pro Shots

Ryan Babel vindt zijn debuut voor de hoofdmacht van Ajax nog steeds het hoogtepunt uit zijn carrière. Vorige week zette de 37-jarige Amsterdammer een punt achter zijn loopbaan. 

In gesprek met de Telegraaf vertelt Babel dat niet het winnen van een prijs, maar zijn debuut voor Ajax het hoogtepunt uit zijn loopbaan is. “Omdat ik mijn hele jeugd naar het profvoetbal heb toegeleefd”, legt hij uit. “Ik was eerst supporter, nee fan, van Ajax, speelde op de PlayStation met mijn eigen Ajax-selectie en in één keer mag je, na de jeugdopleiding te hebben doorlopen, daar echt in het stadion staan. Dan besef je dat een droom realiteit is geworden. Blijer ben ik eigenlijk nooit geweest.”

Babel koestert de mooiste herinneringen aan zijn tijd bij Ajax, Liverpool en Besiktas. “Ze markeren alle drie een fase in mijn carrière. De heel mooie momenten die ik daar heb gehad, zijn me altijd bijgebleven.”

Babel vond na zijn vertrek bij het Turkse Eyüspor september vorig jaar geen nieuwe club. Ruim een jaar later besloot de linksbuiten officieel zijn voetbalschoenen aan de wilg te hangen. 

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
10/08
Ajax
14:30
Telstar
zo
17/08
Go Ahead Eagles
12:15
Ajax
zo
24/08
Ajax
16:45
Heracles Almelo
za
30/08
FC Volendam
16:30
Ajax
za
13/09
Ajax
16:30
PEC Zwolle
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 0 0 0
2 AZ 0 0 0
3 Excelsior 0 0 0
4 FC Groningen 0 0 0
5 FC Twente 0 0 0
6 FC Utrecht 0 0 0
7 FC Volendam 0 0 0
Bekijk de hele stand