Beuker onthult: "Dit is waar wij intern discussies over hebben"

Marijn Beuker
Marijn Beuker Foto: © Pro Shots

Marijn Beuker, directeur voetbal van Ajax, heeft begrip voor het rouleersysteem van trainer Francesco Farioli. Beuker erkent dat de huidige selectie van Ajax niet in balans is, wat de wisselingen in het team verklaart. Volgens Beuker is het belangrijk om dit vanuit een voetbalperspectief te bekijken om succes te behalen.

"Vanuit een voetbalperspectief is de kans op succes het grootst wanneer de groep die je gebruikt het kleinst is. Veel wisselingen zijn voor de onderlinge afstanden niet handig", legt Beuker uit in de Pantelic Podcast. Hij benadrukt dat dit een belangrijke reden is voor de talententrainingen van Ajax. "We hebben geen optimale balans in ons team. Op sommige posities kan je niet negentig minuten lang iemand gebruiken."

Beuker geeft aan dat Ajax intern vaak over deze zaken in gesprek is. Hij voegt eraan toe: "Dit is waar wij intern onze discussies over hebben. Ook daarin is een feit, een trainer die wint, heeft gelijk." Farioli heeft bij eerdere clubs, zoals OGC Nice en in Turkije, een voorkeur voor een kleinere spelersgroep. "Hoe kleiner de groep is, hoe meer stabiliteit er is in het team", aldus Beuker.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
11/05
Ajax
16:45
NEC Nijmegen
wo
14/05
FC Groningen
20:00
Ajax
zo
18/05
Ajax
14:30
FC Twente
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 31 36 74
2 PSV 30 55 67
3 Feyenoord 30 36 62
4 FC Utrecht 31 19 62
5 FC Twente 30 12 48
6 AZ 30 14 47
7 Go Ahead Eagles 30 6 47
Bekijk de hele stand