El Ahmadi kritisch: "Ik vond hem echt een zwakke wedstrijd spelen"

Karim El Ahmadi in De Grolsch Veste
Karim El Ahmadi in De Grolsch Veste Foto: © Pro Shots

Hans Kraay jr. snapt weinig van het slechte niveau van Ajax in de laatste paar wedstrijden. De verdediging van de Amsterdammers is een heuse gatenkaas. 

"Ik ben niet zo heel diepgravend in heatmaps en expected goals", begint Kraay bij Voetbalpraat op ESPN. "Maar dit vind ik wel heel opmerkelijk. Samen met Almere City heeft Ajax in de laatste negen duels maar liefst 124 schoten tegen gekregen."

Ook collega-analist Karim El Ahmadi zag Ajax slecht verdedigen tegen FC Utrecht. Elke keer komt Ajax weg met haar matige spel. "Tegen NEC ging het vaak fout tijdens het doordekken, maar tegen FC Utrecht ook in balbezit."

"Ik vond Baas echt een zwakke wedstrijd spelen", gaat El Ahmadi verder, die ook Sutalo niet zag uitblinken. "Hij ook op bepaalde momenten, al verdedigde hij wel iets beter. Ajax wil heel vaak een van de middenvelders aanspelen en dat Henderson er dan onder komt als derde man. Dat ging in de eerste helft heel vaak verkeerd."

Lees meer:
0 reacties