Farioli krijgt bijval: "Kennelijk schat hij het zo matig in"

Francesco Farioli
Francesco Farioli Foto: © Pro Shots

Francesco Farioli is de eerste weken erg bezig met de fitheid van zijn selectie. De trainer van Ajax wijzigt zijn ploeg daarom elke wedstrijd op meerdere posities. 

Het beleid van Farioli zorgt voor veel vraagtekens, maar inspanningsfysioloog Adrie van Diemen denkt dat hij zelf daarin de beste keuzes kan maken. "Maar allemachtig, acht spelers, dat is nogal wat", reageert hij in NOS. "Kennelijk schat Farioli de fysieke fitheid zo matig in dat hij zegt: met andere, frisse voetballers lukt het beter om de tactiek uit te voeren."

Volgens de inspanningspsycholoog is het niet gek dat niet iedereen zoveel kan spelen. "Voetballen geeft een enorme aanslag op het lichaam", vervolgt Van Diemen. "Veel meer dan bijvoorbeeld het wielrennen. Er ontstaat meer spierschade. Daarom is drie keer in de week een voetbalwedstrijd gewoon veel. Wat kun je dan nog doen aan training? Je hebt gespeeld, moet een dagje bijkomen, en de volgende dag is het alweer zo ver."

Lees meer:
0 reacties