FOTO | Ajax-logo in Eindhoven beklad door boze PSV-supporters

Het Ajax-logo is beklad op de Ziggo-campagne
Het Ajax-logo is beklad op de Ziggo-campagne Foto: © X

In Eindhoven zorgt een reclamecampagne van Ziggo voor ophef onder PSV-fans. Woensdagochtend werd een reclamedoek aan het Beursgebouw beklad, waarop supporters en logo's van verschillende clubs, waaronder rivalen van PSV, te zien zijn. De logo's van AZ, Ajax en Feyenoord zijn met rode verf bedekt, wat de gemoederen verhit.

De foto van het bekladde doek veroorzaakte ophef op het sociale platform X, waar PSV-supporters hun onvrede uitten over de aanwezigheid van concurrerende clubs in hun stad. Ziggo, die de campagne ook in andere steden toont, benadrukt dat de actie bedoeld is om de verbondenheid tussen Nederlandse clubs te bevorderen. "Wij zijn fan van het voetbal en trots op de Nederlandse clubs die in Europees verband spelen", aldus een woordvoerder van Ziggo tegenover het Eindhovens Dagblad. "We wilden met deze campagne vooral oproepen tot verbroedering en verbinding uitstralen. Heel jammer dat dit nu gebeurt."

Of Ziggo aangifte zal doen van vandalisme, is nog onduidelijk. De politie heeft aangegeven dat dergelijke bekladdingen onder vernieling vallen, maar op sociale media vraagt men zich af of dit prioriteit verdient. Ziggo hoopt dat de aandacht voor hun reclamecampagne de kijkers niet afschrikt van hun UEFA-uitzendingen, die exclusief via Ziggo Sport te volgen zijn.

De PSV-supporter die beelden van de bekladding plaatste op X heeft zijn account verwijderd na alle ophef en de tweets van de politie Noord-Brabant en Ziggo Webcare. Hij schreef zelf bij de beelden: "Alsjeblieft Ziggo, zo doen wij dat in Eindhoven." Naast de logo's van PSV, Ajax, AZ en Feyenoord stond ook een FC Barcelona-shirt op de afbeelding, maar die werd niet beklad. 

Opvallend genoeg gebruikt Ziggo Sport, dat dus alle Europese duels uitzend, geen afbeelding van FC Twente, dat ook actief is in Europa. Go Ahead Eagles werd eerder al uitgeschakeld in Europees verband.

Ajax wint voor 50 (!) keer je inzet!

Ajax speelt zondag tegen Sparta Rotterdam. Weten de Amsterdammers te winnen in eigen huis? Bij BetMGM krijg je maar liefst 50 (!) keer je inzet bij een zege van Ajax! (nieuwe spelers, 24+)

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
27/04
Ajax
14:30
Sparta Rotterdam
zo
11/05
Ajax
16:45
NEC Nijmegen
wo
14/05
FC Groningen
20:00
Ajax
zo
18/05
Ajax
14:30
FC Twente
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 30 36 73
2 PSV 30 55 67
3 Feyenoord 29 32 59
4 FC Utrecht 30 15 59
5 FC Twente 30 12 48
6 AZ 30 14 47
7 Go Ahead Eagles 29 6 46
Bekijk de hele stand