Francesco Farioli troeft voormalig Ajax-coach in alle opzichten af

Francesco Farioli
Francesco Farioli Foto: © BSR Agency

Francesco Farioli kent een betere seizoensstart met Ajax dan Maurice Steijn vorig seizoen. Dat blijkt uit berichtgeving van Voetbal International.

Zo is de Italiaanse trainer met aanzienlijk minder tegendoelpunten begonnen aan het seizoen in vergelijking met Steijn. "Waar Farioli in zijn eerste elf officiële duels met Ajax slechts zes doelpunten tegen kreeg, waren dat er vorig seizoen onder Maurice Steijn aanzienlijk meer. De Amsterdammers kenden een dramatische start onder leiding van de Haagse coach en incasseerden 22 doelpunten in de elf wedstrijden onder zijn leiding. Daarna werd Steijn ontslagen."

Toch valt er wel enigszins iets te zeggen voor het aantal tegendoelpunten dat Steijn kreeg. "Steijn kende in de Eredivisie een loodzwaar programma met topwedstrijden tegen FC Twente (3-1), Feyenoord (0-4) en AZ (1-2). Die gingen, net als de voor de trainer uiteindelijk fatale uitwedstrijd tegen FC Utrecht (4-3), allemaal verloren. Alleen in die vier wedstrijden kreeg Ajax al meer doelpunten tegen (13) dan nu onder Farioli."

Ook in het aantal gescoorde doelpunten staat de huidige trainer voor op Steijn. "Tegenover de negentien doelpunten onder Steijn staan er nu 24, terwijl ook het aantal schoten, de balcontacten in het strafschopgebied en de expected goals aanzienlijk hoger zijn. Nogmaals, de resultaten van Steijn worden negatief beïnvloed door het zware programma. Maar de progressie onder Farioli lijkt te zijn ingezet."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
wo
14/05
FC Groningen
20:00
Ajax
zo
18/05
Ajax
14:30
FC Twente
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 31 36 74
2 PSV 31 58 70
3 Feyenoord 31 39 65
4 FC Utrecht 31 19 62
5 FC Twente 31 14 51
6 AZ 31 17 50
7 Go Ahead Eagles 32 3 48
Bekijk de hele stand