Gerald Vanenburg: "Zonder die problemen was ik bij Ajax gebleven"

Gerald Vanenburg
Gerald Vanenburg Foto: © Pro Shots

Gerald Vanenburg was één van de meest technisch begaafde voetballers die Nederland ooit heeft gekend. De voormalig international van Oranje brak door bij Ajax, maar vertrok uit Amsterdam. Met PSV beleefde hij zijn grootste successen.

"Dat is geen slechte keus gebleken, maar als ik bij Ajax niet de problemen had gehad, dan had ik nog heel lang bij Ajax gebleven", vertelt Vanenburg in Tussen de palen van Ziggo Sport. "Het grappige is dat ik destijds meer met Feyenoord had, dan met andere clubs. Maar PSV zat in de lift en die gingen helemaal terug naar de top in Nederland."

"Toen was de keuze heel makkelijk, ook omdat het bij Ajax niet kon", gaat de voormalig baltovenaar verder. "Ik had toen ook niet eens per se een zwak voor Ajax, maar dat was toen dé club in Nederland. Samen met Feyenoord. En PSV was dat toen nog niet, dus je had automatisch meer met Ajax en Feyenoord dan met PSV."

De dribbelaar verkaste echter alsnog naar Eindhoven. "Maar PSV kwam destijds net in die fase dat ze alles overnamen in Nederland en dé club werden voor het kampioenschap. Toen gingen Ronald Koeman en ik van Ajax naar PSV en wonnen we de Europa Cup", aldus Vanenburg.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
20/12
NEC Nijmegen
20:00
Ajax
zo
11/01
Telstar
14:30
Ajax
za
17/01
Ajax
16:30
Go Ahead Eagles
za
24/01
Ajax
16:30
FC Volendam
zo
1/02
Excelsior
12:15
Ajax
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV 16 30 43
2 Feyenoord 16 21 34
3 Ajax 16 10 29
4 NEC Nijmegen 16 14 28
5 FC Groningen 16 3 26
6 AZ 15 4 25
7 FC Twente 16 5 24
Bekijk de hele stand