Ibrahim Afellay lovend over jonge Ajacied: "Daar staat Ajax voor"

Ibrahim Afellay
Ibrahim Afellay Foto: © Pro Shots

Ibrahim Afellay heeft zondag genoten van Don-Angelo Konadu. De jonge spits maakte tegen NAC Breda zijn basisdebuut in de Eredivisie. Konadu werd uiteindelijk belangrijk met een assist en een versierde penalty.

Afellay is lovend over Konadu. "Ik word hier vrolijk van: jongens uit de eigen opleiding die een kans krijgen", begint de oud-voetballer bij Studio Voetbal. "Daar staat Ajax voor. Dit is een jongen met mogelijkheden. Ik vind het mooi dat hij zich zo teruggeknokt heeft in de wedstrijd. Een bal van hem zijn ze nog aan het zoeken bij de cornervlag, maar hij vocht zich terug in de wedstrijd en was beslissend bij zijn basisdebuut in de Eredivisie."

De voormalig international maakte Konadu bij Oranje O19 mee, waar Afellay assistent-trainer was. "Ik ken hem zoals hij als beeld overkomt: hij is superspontaan, heeft een open blik en is heel leergierig. Hij kan hartstikke goed voetballen, maar staat ervoor open om te leren. Dat zijn goede voorwaarden. Je moet oppassen dat we hier niet allerlei verwachtingen gaan creëren, maar hij heeft potentie. Maar dat soort jongens moet je ook gewoon rustig hun ding laten doen."

Volgens Afellay kan de Ajacied zijn afwerktechniek wel verbeteren. "Maar hij is wel een heel goed aanspeelpunt in het meevoetballen. Hij is heel goed in het laten vallen van ballen voor opkomende spelers."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
11/05
Ajax
16:45
NEC Nijmegen
wo
14/05
FC Groningen
20:00
Ajax
zo
18/05
Ajax
14:30
FC Twente
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 30 36 73
2 PSV 30 55 67
3 Feyenoord 30 36 62
4 FC Utrecht 31 19 62
5 FC Twente 30 12 48
6 AZ 30 14 47
7 Go Ahead Eagles 29 6 46
Bekijk de hele stand