Israël stuurt vliegtuigen naar Amsterdam om Maccabi-fans te helpen

Maccabi Tel Aviv-fans met een pyro in het uitvak van Ajax
Maccabi Tel Aviv-fans met een pyro in het uitvak van Ajax Foto: © Pro Shots

Israël stuurt twee vliegtuigen naar Nederland om aangevallen fans van Maccabi Tel Aviv in Amsterdam te helpen. De premier Benjamin Netanyahu spreekt van zeer gewelddadige incidenten in de Nederlandse hoofdstad na het Europa League-duel tegen Ajax.

Het ging na de wedstrijd mis in het centrum. Rond middernacht werd de ME ingezet om de fans van Maccabi in veiligheid te brengen. Volgens getuigen werd er met stoelen gegooid en werden er vernielingen aangericht. Er zijn volgens de politie 57 mensen aangehouden.

De ambassade van Israël deelde video's van de incidenten in Amsterdam. "Honderden fans van Maccabi Tel Aviv werden opgewacht en aangevallen in Amsterdam nadat ze het stadion van Ajax verlieten. De aanvallers deelden hun acties met trots op sociale media." 

Netanyahu stuurde vervolgens twee vliegtuigen naar Amsterdam met medisch personeel en reddingsteams. De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken is al gevraagd om de fans in Amsterdam in veiligheid te brengen. Israël heeft de fans inmiddels opgeroepen om in hun hotelkamers te blijven. 

"Fans die naar een voetbalwedstrijd gingen, kregen te maken met antisemitisme en werden met onvoorstelbare wreedheid aangevallen, alleen om hun Joodsheid en omdat ze Israëlisch zijn", zo schrijft Itamar Ben-Gvir op X, de minister van Nationale Veiligheid van Israël. 

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
20/12
NEC Nijmegen
20:00
Ajax
zo
11/01
Telstar
14:30
Ajax
za
17/01
Ajax
16:30
Go Ahead Eagles
za
24/01
Ajax
16:30
FC Volendam
zo
1/02
Excelsior
12:15
Ajax
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV 16 30 43
2 Feyenoord 16 21 34
3 Ajax 16 10 29
4 NEC Nijmegen 16 14 28
5 FC Groningen 16 3 26
6 AZ 15 4 25
7 FC Twente 16 5 24
Bekijk de hele stand