Kees Kwakman: "Hij loopt nu twee kilometer meer dan onder Steijn"

Kees Kwakman bij ESPN
Kees Kwakman bij ESPN Foto: © Pro Shots

Kees Kwakman zag dat Ajax een aantal mogelijkheden kreeg om de topper tegen PSV met een overwinning af te sluiten. De analist zag met name dat Kenneth Taylor naliet om de wedstrijd te beslissen.

"Taylor krijgt eigenlijk elke wedstrijd kansen en is bij gevaar betrokken. Maar het afwerken…", analyseert Kwakman bij Dit was het weekend van ESPN. "Ik heb de statistieken. Hij heeft hetzelfde aantal schoten als vorig seizoen, dus hij komt vaak in schietpositie. Vorig seizoen ging zeventien procent van zijn schoten erin, dit seizoen drie procent. Het is goed dat hij vaak in de positie is, maar het schort nog aan het afwerken."

Kwakman is over het verdere spel van Taylor wel tevreden. "Ik vond dat hij goed speelde tegen PSV. Je zag hem steeds meer aanvallende loopjes maken, dat doet hij wel vaker. Zeker met Brobbey heeft hij een goede klik. In verdedigend opzicht moet hij dit altijd leveren. Hij loopt onder Van ’t Schip twee kilometer meer per wedstrijd dan onder Steijn. Dat zegt toch wel iets, dat hij meer arbeid levert. Om een completere middenvelder te worden, zal hij wel meer moeten scoren", aldus Kwakman.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
17/01
Ajax
16:30
Go Ahead Eagles
za
24/01
Ajax
16:30
FC Volendam
zo
1/02
Excelsior
12:15
Ajax
zo
8/02
AZ
14:30
Ajax
za
14/02
Ajax
20:00
Fortuna Sittard
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV 18 35 49
2 Feyenoord 18 21 36
3 Ajax 18 11 33
4 NEC Nijmegen 17 14 29
5 AZ 17 4 28
6 FC Groningen 18 3 28
7 FC Twente 18 5 26
Bekijk de hele stand