Luís Campos had naar Ajax kunnen verkassen: "Ik heb hem gebeld"
Na het succes van Paris Saint-Germain in de Champions League ontvangt Luís Campos veel lof. Hoewel hij officieel als technisch adviseur werkt, vervult hij in de praktijk de rol van technisch directeur. Drie jaar geleden werd zijn naam nog gelinkt aan Ajax, herinnert René van der Gijp zich. Volgens zaakwaarnemer Rob Jansen zag Campos de Amsterdamse club destijds echter niet als een serieuze optie.
Paris Saint-Germain plaatste zich woensdagavond voor de finale van de Champions League door Arsenal te verslaan, en heeft nu zicht op de eerste eindzege in de clubgeschiedenis. "Ik vind het wel tijd worden", zegt René van der Gijp in de podcast KieftJansenEgmondGijp. Hij is onder de indruk van de aanvalslinie: "Wat een voorhoede! Met Dembélé, Koviaski – weet ik hoe hij heet (Kvaratskhelia, red.) – en hoe heet die andere (Doué)? Wat een spelers!"
Van der Gijp prijst ook technisch brein Luís Campos: "Dat heeft die Luis Campos goed voor elkaar. Die heeft ook die Portugees gekocht op het middenveld." PSG haalde onder Campos de Portugese middenvelders João Neves en Vitinha binnen. Vermoedelijk doelt Van der Gijp op Vitinha, die dit seizoen als uitblinker geldt.
Jansen antwoordt: "Campos is een van de beste technisch directeurs van Europa." Van der Gijp herinnert dat Campos ‘op de nominatie’ stond bij Ajax, waarna Jansen verklaart dat hij door Ajax was verzocht om rond te bellen met Europa’s beste directeurs. "Ik heb hem nog gebeld. Het ging niet. Ajax nam hij niet serieus. Edwin van der Sar (destijds algemeen directeur van Ajax, red.) vroeg mij om eens te kijken naar de beste technisch directeurs in Europa. Ik had er een aantal, maar ze zeiden allemaal: ‘Hartstikke aardig, maar daar gaan we niet aan beginnen.’"
Volgens Jansen had Ajax dan zeker een topdirecteur gehad. "Overal waar hij werkt, is hij succesvol. Meestal laat hij de vedettes vertrekken. Zijn aankoopbeleid binnen zijn budgetten is dankzij zijn netwerk fenomenaal. Dat heeft hij weer gedaan bij PSG. Waar hij ook zat, presteerde hij."
Ajax wint voor 50 (!) keer je inzet!
Ajax speelt zondag tegen FC Twente. Weten de Amsterdammers te winnen in eigen huis? Bij BetMGM krijg je maar liefst 50 (!) keer je inzet bij een zege van Ajax! (nieuwe spelers, 24+)

Koevermans woedend: "Dat zo'n groot bedrijf hem zo te kakken zet"
Jansen: "De hele technische staf van Ajax is een open inrichting"
Farioli: "Weet dat veel mensen daar grapjes over hebben gemaakt"
Gijp giert om Ajacied: "Dacht standbeeld voor de ArenA te krijgen"
De Mos haalt uit naar Farioli: "Dat heeft Ajax de das omgedaan"
Farioli geeft niet op: "Als dit seizoen ons iets geleerd heeft"
Boudewijn Zenden: "Ik durf nog niet al mijn geld op PSV te zetten"
Ajax-aanvaller keert terug van blessure: "Onverwachte verrassing"
"Wout Weghorst is een amateur, deze actie is zwaar onvoldoende"
'Farioli in de steek gelaten': "Ook door het Ajax-DNA op de bank"
VIDEO | Ballenjongen pakt Ajax-doelman terug: "Kinderachtig hè"
Bosz negeert kritiek van Van der Vaart: "Wat een lulverhaal"
Ajax-ellende zorgt voor vreugde: "Daar zit anti-Ajax sentiment in"
Aad de Mos rekent er op los: "Dat is het getal van het seizoen"
"Weghorst heeft hier de rest van zijn leven elke dag last van"
Valentijn Driessen: "Positie van Farioli is nagenoeg onhoudbaar"
Van Persie over Ajax-drama: "Er ontstond in een keer luid gejuich"
Ook Ajacied moet vrezen voor schorsing na opstootje in Groningen
Ajax neemt bijzonder besluit richting FC Twente: "Snap ik wel"
HEMA maakt Wout Weghorst belachelijk: "Ga toch weg, kutwinkel"
Kraay kritisch op Ajacied: "Slechtste overtreding van het jaar"
Van der Gijp: "Hij dacht een standbeeld voor de ArenA te krijgen"
Henk Spaan keihard: "Ik zou een dopingcontrole warm aanbevelen"
'FC Twente gaat spelers sparen tegen Ajax': "Allerlei pijntjes"
Koevermans zag kampioensstress bij Ajax: "Trauma voor het leven"
René van der Gijp kritisch op Ajacied: "Wereldkampioen klappen"
Anco Jansen kritisch na FC Groningen - Ajax: "Dat is vrij bizar"
Ajax presenteert nieuw thuistenue met klassieke logo en eerbetoon
Max Verstappen ziet Ajax verliezen: "Een heel fijn resultaat"
KNVB maakt scheidsrechter en VAR bekend voor Ajax - FC Twente

Jansen: "De hele technische staf van Ajax is een open inrichting"

Van Persie over Ajax-drama: "Er ontstond in een keer luid gejuich"

Van der Gijp: "Hij dacht een standbeeld voor de ArenA te krijgen"

René van der Gijp kritisch op Ajacied: "Wereldkampioen klappen"

Anco Jansen kritisch na FC Groningen - Ajax: "Dat is vrij bizar"

Perez haalt uit naar Ajax: "Het zou eigenlijk een schande zijn"
