Mokio onthult: "Waarom ik Ajax verkoos boven andere topclubs?"

Jorthy Mokio knuffelt Farioli
Jorthy Mokio knuffelt Farioli Foto: © Pro Shots

Jorthy Mokio, Belgisch toptalent van Ajax, heeft zich uitgesproken over zijn keuze voor de Amsterdamse club en zijn eerste gesprek met trainer Francesco Farioli. De zeventienjarige verdediger had vorige zomer aanbiedingen van topclubs zoals PSV, FC Barcelona en RB Leipzig, maar hij wist al snel waar zijn toekomst lag.

"We wilden luisteren naar wat andere clubs te zeggen hadden en ervan leren, maar diep van binnen wist ik dat ik naar Ajax wilde," vertelt Mokio aan Ajax Life. De jonge verdediger was onder de indruk van de kansen die Ajax biedt aan talenten. "Ik zag hoe spelers als Silvano Vos, Jurriën Timber, Jorrel Hato en Ryan Gravenberch zich hier ontwikkelden. En nu speel ik met jongens als Brian Brobbey en Kenneth Taylor. Dan is het toch logisch dat ik als jonge voetballer naar Ajax wil?"

Zijn eerste ontmoeting met Farioli speelde ook een grote rol in zijn keuze. "We spraken in zijn kantoor en hij liet me beelden zien van Dante, de Braziliaanse verdediger met wie hij werkte bij OGC Nice. Hij legde uit welk traject hij voor mij zag: starten bij Jong Ajax en van daaruit doorgroeien." Mokio was direct overtuigd. "Na dat gesprek trainde ik die dag nog met KAA Gent, maar dat voelde al vreemd. Mijn keuze stond vast."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
27/04
Ajax
14:30
Sparta Rotterdam
zo
11/05
Ajax
16:45
NEC Nijmegen
wo
14/05
FC Groningen
20:00
Ajax
zo
18/05
Ajax
14:30
FC Twente
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 30 36 73
2 PSV 29 53 64
3 Feyenoord 29 32 59
4 FC Utrecht 30 15 59
5 FC Twente 29 14 48
6 AZ 29 14 46
7 Go Ahead Eagles 29 6 46
Bekijk de hele stand