Mossou vreest voor Ajax: "Vind het echt een serieuze bedreiging"

Sjoerd Mossou ziet dat de voetbalwereld aan het veranderen is. De journalist vindt het jammer dat Jürgen Klopp aan de slag gaat bij het Red Bull-concern. De oud-trainer van Liverpool wordt 'Global Head of Football' binnen de organisatie. Mossou vreest dat partijen als Red Bull en de City Football Group de voetbalwereld gaan overnemen.
"Ik zie de multiclubconcerns als een bedreiging voor het voetbal", zegt Mossou in de AD Voetbalpodcast. "Dat geldt voor de City Group en dat geldt voor Red Bull net zo, dat is de een na grootste volgens mij. Als een man als Jürgen Klopp daar een soort van uithangbord van wordt, want dat wordt hij, dan vind ik dat niet per se een goede ontwikkeling. Ik vind het echt een serieuze bedreiging voor zowel de clubs binnen dat concern als voor de concurrentie. Clubs worden volledig omgebouwd van een normale voetbalclub naar een doorgangshuis."
Volgens Mossou hebben de clubs onder Manchester City, zoals Lommel, Troyes en Girona alleen maar de functie om op te leiden en door te verkopen. "Die hebben alleen maar als functie om spelers door te sluizen en door te verhuren. Dat gebeurt dan onder het mom van opleiden. Ja opleiden voor het geld, niet zo zeer om als club beter te worden of met een soort weldoenersfunctie om het voetbal naar een hoger niveau te tillen. Het is puur een businessmodel en dat geldt voor Red Bull in feite ook", aldus de journalist.
Mossou heeft ook lof voor de voetbalfilosofie van de City Group en Red Bull. "Dat doen ze hartstikke knap. Voetbaltechnisch is daar heel weinig op aan te merken. Het heeft ook een hele grote impact op de concurrentiepositie van de normale clubs, om het even zo te noemen. Zeker ook die in Nederland. Als je Feyenoord, PSV of Ajax bent hè, dan moet je concurreren met een concern dat honderden spelers onderbrengt en de macht heeft om de spelers binnen dat hele concern door te verhuren en door te ontwikkelen."
Nederlandse clubs kunnen geen honderden spelers halen, waarvan er een paar moeten slagen, maar moeten het juiste talent eruit pikken. "Met de concurrentie van City, die gewoon zeggen van: weet je wat, we halen niet dat ene Kroatische talent omdat we denken dat hij het eerste van City haalt. Nee, we halen hem gewoon alvast binnen en we halen er nog tien en dan leiden we ze een beetje op. Onderaan de streep leveren ze een paar miljoen op en daarmee kunnen wij ons businessmodel draaiende houden", schetst hij.
"Met andere woorden: voor een club die middenin de piramide zit, zeg maar de Nederlandse clubs en dat geldt ook voor FC Twente en de clubs die daaronder zitten, moet je daartegen concurreren. In mijn ogen staat dat haaks op wat eerlijke competitie zou moeten zijn. Ik vind dat daar veel meer paal en perk aan moet worden gesteld door de FIFA en de UEFA. Red Bull is eigenlijk precies hetzelfde. Daar wordt Klopp nu de baas van. Nou ja, succes. Veel plezier", besluit Mossou cynisch.
Ajax wint voor 50 (!) keer je inzet!
Ajax speelt zondag tegen Sparta Rotterdam. Weten de Amsterdammers te winnen in eigen huis? Bij BetMGM krijg je maar liefst 50 (!) keer je inzet bij een zege van Ajax! (nieuwe spelers, 24+)

Fraser neemt het op voor Ihattaren: "Iedereen duwt het richting Mo"
'Als Cruijff nog een column had, zou hij over Farioli schrijven'
Clubicoon baalt van Ajax: "Nog altijd geen contact geweest"
Oud-Ajacied haalt uit naar ESPN-analisten: "Wat praat je?"
'Ajax en Feyenoord krijgen sterke concurrentie in transferstrijd'
Farioli wuift kampioenschap weg: "Zondag een grote wedstrijd"
Wint Ajax van Sparta? Dan keert BetMGM 50 x (!) je inzet uit
Weghorst zet Brobbey op de bank? "Dan blijft er weinig over"
Van der Gijp: "Hij heeft een goede kop en lichaam, past bij Ajax"
Vermoedelijke opstelling Ajax: Farioli staat voor meerdere dilemma's
Maaskant kritisch: "Daar een mindere versie van terugkrijgen?"
Farioli bijt van zich af: "Maar Ik vind de discussie idioot"
Opvallend gerucht: 'Ajax biedt spits aan bij Turkse topploeg'
Van der Gijpt tipt Ajax op transfermarkt: "Daar past hij wel"
Bosz kocht seizoenkaart bij Ajax: "Puur om hem te zien spelen"
Feyenoorder Zechiël doet onthulling: "Ik kon toen ook naar Ajax"
'Toptalent van Ajax Vrouwen verschijnt op radar van Franse topclub'
Robert Maaskant komt met tip voor Ajax: "Heeft absoluut potentie"
Icoon Tahamata wacht al jaar op Ajax-belletje: "Nog niks gehoord"
Bergwijn blikt terug op 'beef' bij Ajax: "Ik werd weggestuurd"
'Ajax volgt Mexicaans toptalent na glansrol tegen Real Madrid'
Paul Simonis: "Als er een club van de grootte van Ajax komt..."
Handelde Kroes met voorkennis? Dit is het eindoordeel van de AFM
Joey Veerman waarschuwt Ajax: "Sparta laatste weken in topvorm"
Ten Hag duikt op in kleedkamer na Ajax-nederlaag: "Was de inzet"
Ajax onthult bronzen beeld in Johan Cruijff Arena: "Verdient hij"
Valentijn Driessen geeft transfertip: "Hij kan Ajax beter maken"
'Schreuder weigert lucratief contract': "Andere ijzers in vuur"
Ajax-talent in de schijnwerpers: "Ze moeten hem snel contracteren"
Favoriete club Farioli onthult: "Ultieme droom als hij terugkeert"

Robert Maaskant komt met tip voor Ajax: "Heeft absoluut potentie"

Joey Veerman waarschuwt Ajax: "Sparta laatste weken in topvorm"

Ajax-talent (17) onthult: "Ik heb hier een pomp en een gaatje"

Competitievervalsing bij Ajax - Sparta? "Wat denk jij nou, rooie?"

Driessen ziet problemen voor Ajax: "Ik heb mijn zware twijfels"

Ajax moet nu wel kampioen worden: "Anders ben je terecht tweede"
