Oud-Ajacied haalt enorm bedrag op: "Moet vanzelfsprekend zijn"

Jan Vertonghen op het Gouden Schoen Gala (2025)
Jan Vertonghen op het Gouden Schoen Gala (2025) Foto: © Pro Shots

Jan Vertonghen heeft tijdens een gala van zijn eigen foundation een indrukwekkend bedrag ingezameld. De verdediger van RSC Anderlecht, die eerder bij clubs als RKC Waalwijk en Ajax speelde, heeft zich ingezet voor kinderen met een beperking.

Tijdens het gala werden er bijzondere veilingitems aangeboden, waar de gasten op konden bieden. Van een gesigneerd shirt van Lionel Messi van Inter Miami, tot een wereldkampioenentrui van wielrenner Remco Evenepoel, en zelfs de mogelijkheid om een sterrenchef thuis te ontvangen. Het resultaat was een enorm bedrag van 405.855 euro.

"Sport en spel zouden vanzelfsprekend moeten zijn voor alle kinderen, maar dat is niet het geval. We richten ons op kinderen met een beperking, kinderen in ziekenhuizen en kinderen die in kansarmoede opgroeien. Ik ben een paar uur per week met de Foundation bezig. Na dit seizoen, als ik gestopt ben als profvoetballer, ga ik er mij nog meer op toeleggen. Ik vind dit héél fijn om te doen", vertelt de voormalige Ajacied trots tegenover VTM Nieuws

Vertonghen heeft recent zijn afscheid van het professionele voetbal aangekondigd. Op dit moment werkt de 37-jarige verdediger hard aan zijn herstel om op tijd fit te zijn voor de play-offs met zijn club Anderlecht in de Jupiler Pro League. De Belg heeft een indrukwekkende carrière gehad bij clubs als Ajax, Tottenham Hotspur en Benfica, en groeide uit tot recordinternational van de Rode Duivels.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
17/01
Ajax
16:30
Go Ahead Eagles
za
24/01
Ajax
16:30
FC Volendam
zo
1/02
Excelsior
12:15
Ajax
zo
8/02
AZ
14:30
Ajax
za
14/02
Ajax
20:00
Fortuna Sittard
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV 18 35 49
2 Feyenoord 18 21 36
3 Ajax 18 11 33
4 NEC Nijmegen 17 14 29
5 AZ 17 4 28
6 FC Groningen 18 3 28
7 FC Twente 18 5 26
Bekijk de hele stand