Oud-teamgenoot neemt het op voor Blind: "Is moeilijk te zien"

Daley Blind
Daley Blind Foto: © Pro Shots

Davy Klaassen heeft lovende woorden gesproken over Daley Blind. Hij vindt dat voetbalfans niet altijd zijn kwaliteiten zien.b

De middenvelder van Inter Milan geeft tegenover ESPN aan dat hij vindt dat de kwaliteiten van Blind worden onderschat. “Hij heeft kwaliteiten die de gemiddelde voetbalfan niet echt kan opmerken. Daarom wordt er vaak gezegd dat hij sloom is. Hij is inderdaad niet de snelste, maar op elk niveau weet hij zich altijd te redden. Dat zegt ook wel wat. Voor heel veel mensen is het moeilijk om te zien wat zijn specifieke kwaliteiten zijn.”

De vleugelverdediger van Girona gaf dit seizoen in totaal 1060 passes vooruit. Dat is het meeste van alle spelers in de Spaanse competitie. Klaassen geeft aan dat dat zeldzaam is. “Die specifieke kwaliteiten van hem in de opbouw, zie je maar heel weinig in de wereld. Het zegt genoeg dat hij in een topcompetitie, zoals La Liga, bovenin staat op alle lijstjes. Ik denk dat overal waar hij speelt, hij op zulke lijstjes bovenaan heeft gestaan. Zijn passing in combinatie met zo'n grote spelintelligentie, daar is hij meester in voor mij.”

Ook geeft hij aan dat zijn voormalig teamgenoot ook belangrijk is buiten het veld. “Hij is sowieso een gangmaker, gezellig, brengt sfeer in de groep. Hij is niet de allergrootste prater, geeft geen grote speeches.” Dat is volgens Klaassen echter een kwaliteit. “Áls hij wat zegt, dan luistert iedereen ook meteen. Dat komt natuurlijk ook door zijn carrière. Dat overdrijft hij ook niet. Het is niet zo dat hij denkt: ik ga even de ervaren jongen uithangen”, aldus de voormalig Ajacied.

Doe mee aan het WK-spel van Ajax1!

Het WK begint op donderdag 11 juni in de Canada, de Verenigde Staten en Mexico. Hoe ver gaat Oranje komen? Doe mee aan het WK-spel van Ajax1 op Scorito!

Lees meer:
0 reacties