Spaan schijnt licht op geruchten Ajax: "Interessante figuur"

Henk Spaan
Henk Spaan Foto: © Orange Pictures

Henk Spaan denkt dat Francesco Farioli een interessante trainer voor Ajax is. De naam van de Italiaanse oefenmeester valt naast die van Graham Potter.

Verschillende geruchten beweren dat Ajax er met Potter niet uit zou kunnen komen om financiële redenen. "Mensen vragen zich af waarom een groot verschil in vraag en aanbod voor het salaris van de beoogde coach een breekpunt zou moeten zijn. 'Hij heeft toch miljoenen gekregen van Chelsea?' Ze snappen niet dat een salaris in het voetbal niet om geld gaat, maar om status", legt Spaan uit in Het Parool.

Als Ajax er met Potter niet uitkomt, zou de club doorschakelen naar Farioli, de trainer van Nice. "Hij is filosoof qua opleiding en voetbalvisie. Toen De Zerbi coach was bij Sassuolo, haalde hij Farioli als keeperstrainer. Nu denk ik niet dat Farioli bij Ajax veel indruk zal maken als hij Sartre citeert, maar voor de volgers is het natuurlijk een interessante figuur", oordeelt Spaan.

Lees meer:
0 reacties