Steven Bergwijn geblesseerd bij Oranje? "Daarom heb ik dat besloten"

Steven Bergwijn
Steven Bergwijn Foto: © BSR Agency

Steven Bergwijn begon dinsdagavond verrassend in de basis in het Nederlands elftal. Ronald Koeman is van mening dat zijn keuze voor de Ajax-captain goed heeft uitgepakt. 

"Wat de rest van Nederland vond van die keuze? Dat maakt me niet uit", reageert Koeman bij de NOS na afloop van de zege op Roemenië. Als winnaar heb je gelijk, zo meent de bondscoach. "Maar het is niet dat ik de hoge hoed pak en er een nummertje uit trek. Het is op basis van een tactisch plan op rechts."

Bergwijn was volgens hem de beste optie tegen Roemenië. "Malen is pure snelheid en is actie, maar in het spel tussen de linies ziet Bergwijn er beter uit. Denzel Dumfries, Jerdy Schouten en Stefan de Vrij speelden het heel erg goed uit op rechts met Bergwijn. Daar kwam heel veel gevaar uit."

De Ajax-aanvaller werd echter in de rust gewisseld. "Bergwijn had wat last, dus daarom heb ik besloten hem in de rust eruit te halen", zo legt Koeman uit. Hij vond het niet te risicovol om Bergwijn op te stellen. "Nee, het was geen risicovolle keuze. We maken een plan en daar past misschien 'poppetje A' wat beter dan 'poppetje B', maar ik wist al dat ze allebei niet een hele wedstrijd zouden spelen."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
17/01
Ajax
16:30
Go Ahead Eagles
za
24/01
Ajax
16:30
FC Volendam
zo
1/02
Excelsior
12:15
Ajax
zo
8/02
AZ
14:30
Ajax
za
14/02
Ajax
20:00
Fortuna Sittard
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV 18 35 49
2 Feyenoord 18 21 36
3 Ajax 18 11 33
4 NEC Nijmegen 17 14 29
5 AZ 17 4 28
6 FC Groningen 18 3 28
7 FC Twente 18 5 26
Bekijk de hele stand