Van Basten doet schokkende onthulling: "Daarom was ik afwezig"

Marco van Basten bij Ziggo Sport
Marco van Basten bij Ziggo Sport Foto: © Screenshot Ziggo Sport Voetbal

Tijdens de benefietwedstrijd tussen Ajax Legends en Real Madrid Legends, ter ere van het 125-jarig bestaan van Ajax, viel de afwezigheid van Marco van Basten op. Rafael van der Vaart, die zelf wel aanwezig was, betreurde dit in het Ziggo Sport programma Rondo.

"Ik zou graag zien dat Marco er een keer bij is. Wij missen Marco op zo’n dag", zei Van der Vaart. Van Basten gaf aan dat hij simpelweg ‘geen zin’ had en wees op zijn lichamelijke klachten. "Ik kan niet voetballen", legde hij uit. Ook bij het 125-jarig jubileum van AC Milan, dat op 15 december wordt gevierd, zal hij ontbreken. "Dan ben ik er ook niet bij, om dezelfde reden", aldus Van Basten.

Voor Van der Vaart blijft Van Basten echter een held. "Je hoeft niet te spelen, maar je kunt er gewoon bij zijn. Onze idolen heb ik er graag bij. Marco is een beetje een vreemde vogel. Ik vind het jammer." Van Basten reageerde: "Dat wil ik zo houden. Als ik ga voetballen, is het over."

Een andere opvallende onthulling kwam toen Ruud Gullit vroeg of Van Basten erelid is van Ajax. Het antwoord was verrassend: "Nee. Dat was ook een reden om niet te komen." Gullit reageerde verbaasd: "Wat jij daar gedaan hebt, is toch ongelooflijk?" Ondanks zijn prestaties bij Ajax, met zeven hoofdprijzen en vier topscorertitels, bleef Van Basten op dit onderwerp kortaf: "Volgende onderwerp."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
30/03
PSV
14:30
Ajax
zo
6/04
Ajax
16:45
NAC Breda
zo
13/04
Willem II
16:45
Ajax
zo
20/04
FC Utrecht
12:15
Ajax
zo
27/04
Ajax
14:30
Sparta Rotterdam
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 26 35 64
2 PSV 26 48 58
3 FC Utrecht 26 7 49
4 Feyenoord 25 25 47
5 FC Twente 26 15 46
6 AZ 25 16 44
7 Go Ahead Eagles 26 7 44
Bekijk de hele stand