Van de Beek debuteerde samen met vriend bij Ajax: "Was heel mooi"

Donny van de Beek
Donny van de Beek Foto: © Pro Shots

Donny van de Beek debuteerde op achttienjarige leeftijd voor de hoofdmacht van Ajax. De inmiddels 26-jarige middenvelder kan zich dat moment nog goed herinneren.

Van de Beek deed het goed in de jeugdopleiding van Ajax en mocht in de Europa League-wedstrijd op bezoek bij Celtic (1-2) voor het invallen bij het eerste. "Op dat moment waren er wat blessures, dus had ik de kans om wat minuten te maken", herinnert Van de Beek, nu actief voor Eintracht Frankfurt in gesprek met Ajax Showtime.

Wat het nog bijzonderder maakte, was dat hij zijn debuut samen met jeugdvriend Vaclav Cerny maakte. "Dat was heel mooi. We kwamen er vlak na elkaar in", vertelt de Nederlander. "Ik weet nog wel dat we samen op de kamer lagen. Als jonge gasten gingen we ineens allebei in pak reizen, dus dat was wel iets totaal nieuws voor ons. Het is mooi om dat met hem mee te hebben gemaakt, omdat we uit dezelfde lichting kwamen."

Lees meer:
0 reacties