Van der Meijde weggepest bij Ajax: "Ik was voor Ajax gewoon handel"

Andy van der Meijde en Wesley Sneijder
Andy van der Meijde en Wesley Sneijder Foto: © BSR Agency

Andy van der Meijde wilde in 2003 helemaal geen transfer maken naar het Italiaanse Internazionale. Dat geeft de oud-aanvaller aan in de podcast NandoLeaks van journalist Fernando Halman.

"Mensen beseffen niet dat er een spel wordt gespeeld. Je belandt op de bank… Het is allemaal een machtsspelletje”, vertelt de oud-dribbelaar. "Je speelt niet meer, tot het moment dat je zegt weg te willen. Snap je? Dan kan de club je alsnog verkopen", weet Van der Meijde te vertellen in de genoemde podcast. 

"Bij Ajax zei men: je hoeft alleen weg als je het zelf wil. Maar ik had door dat ze mij helemaal niet meer wilden", vervolgt Van der Meijde die dus maar eieren voor zijn geld koos. "Ik was voor Ajax gewoon handel. De volgende dag ging mijn zaakwaarnemer naar Italië om te onderhandelen."

Inter betaalde hem wél goed: 80.000 euro netto. "Dan krijg je je salarisstrookje… In het begin kijk je ernaar en denk je: wow, even checken of het echt is. Dan denk je: ja, man. Het staat er echt. Ziek! Maar je went daaraan. Veel mensen zeggen: je krijgt je geld toch, dus wat zeur je nou? Maar daar gaat het op een gegeven moment niet meer om. Het geld komt vanzelf. Je wil presteren, jezelf laten zien en plezier hebben. Dat miste ik heel erg."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
20/12
NEC Nijmegen
20:00
Ajax
zo
11/01
Telstar
14:30
Ajax
za
17/01
Ajax
16:30
Go Ahead Eagles
za
24/01
Ajax
16:30
FC Volendam
zo
1/02
Excelsior
12:15
Ajax
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV 16 30 43
2 Feyenoord 16 21 34
3 Ajax 16 10 29
4 NEC Nijmegen 16 14 28
5 FC Groningen 16 3 26
6 AZ 15 4 25
7 FC Twente 16 5 24
Bekijk de hele stand