Van 't Schip kreeg kritiek: "Wat anders dan thuis op de PlayStation"

John van 't Schip geeft aanwijzingen
John van 't Schip geeft aanwijzingen Foto: © Pro Shots

Ajax-trainer John van 't Schip kreeg vorige week flink wat kritiek, toen bleek dat hij de ploeg drie dagen vrij had gegeven na de nederlaag tegen AZ. Pieter Zwart, hoofdredacteur van Voetbal International, heeft zich verbaasd over de storm die Van 't Schip over zich heen kreeg.

"Er is een verhaal, dat wordt ergens verteld, iedereen gaat het navertellen en dan vervolgens gaan ze hun mening geven over hoe schandalig het is dat Ajax drie dagen vrij heeft. In plaats van dat er gekeken wordt of dat het wel klopt dat ze drie dagen vrij waren. Dat is überhaupt niet het geval geweest", zegt Zwart.

Ajax kwam na de wedstrijd tegen AZ uit een 'dubbel schema'. "Die spelers waren eigenlijk total loss na die wedstrijd op zondag. Ze hebben op maandag, binnen, een hersteltraining gehad. Van die maandag werd ook gezegd dat het een vrije dag was, maar dat was dus een hersteltraining. Op de dinsdag waren ze wel vrij, dat is redelijk normaal. Op donderdag hebben ze lang elf tegen elf gespeeld. Ze hebben een nieuw systeem, er moet getraind worden. Dat vinden veel mensen ook een argument, dat het schandalig was dat ze vrij kregen. Maar ze hebben lang elf tegen elf gespeeld, op een hoge intensiteit."

Vrijdag was een optionele training, zo geeft Zwart aan. "De staf van Ajax zou gewoon daar zijn. Maatwerk", zegt de journalist over het werken met de belastbaarheid van de spelers. "Dat is in de pers verschenen als een verhaal van 'Ajax had een vrije dag, de hele staf was er niet, toen besloten dertien spelers uit zichzelf te gaan trainen'. Maar het was optioneel en maatwerk."

Feitelijk was er dus niet zoveel aan de hand: "Je moet het wel heel erg willen buigen om te zeggen 'ze waren drie dagen vrij'. En je moet het ook nog plaatsen in de context. Het is wat anders dan dat ze de hele dag thuis op de PlayStation zitten."

Zet € 10 in & ontvang € 50 aan FREE bets!

Het Nederlands elftal speelt donderdagavond in de Nations League tegen Spanje. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (nieuwe spelers, 24+)

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
30/03
PSV
14:30
Ajax
zo
6/04
Ajax
16:45
NAC Breda
zo
13/04
Willem II
16:45
Ajax
zo
20/04
FC Utrecht
12:15
Ajax
zo
27/04
Ajax
14:30
Sparta Rotterdam
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 26 35 64
2 PSV 26 48 58
3 FC Utrecht 26 7 49
4 Feyenoord 25 25 47
5 FC Twente 26 15 46
6 AZ 25 16 44
7 Go Ahead Eagles 26 7 44
Bekijk de hele stand