"Verdachten geweld Ajax-Maccabi niet vervolgd voor terreurdaden"

Maccabi Tel Aviv-fans met een pyro in het uitvak van Ajax
Maccabi Tel Aviv-fans met een pyro in het uitvak van Ajax Foto: © Pro Shots

De zeven mannen die volgende week voor de rechter staan vanwege het geweld in Amsterdam rond het Europa League-duel Ajax-Maccabi Tel Aviv worden niet vervolgd voor terreurdaden, meldt de NOS

Na het duel tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv op 7 november vonden er verschillende geweldsincidenten plaats in Amsterdam. Israëlische supporters werden achtervolgd, opgejaagd en mishandeld. Israëlische ambassadeur Modi Ephraim sprak van "gecoördineerd terrorisme". 

Het Openbaar Ministerie (OM) is van plan onvoorwaardelijke celstraffen te eisen tegen de verdachten van het geweld vorige maand. Bovendien zal een deel van hen zal ook antisemitisme ten laste worden gelegd. Het kabinet drong er bij het OM op aan om de verdachten ook voor terrorisme te vervolgen.

Hoofdofficier van justitie René de Beukelaer legt tegenover stadsomroep AT5 uit dat dit juridisch gezien ingewikkeld is. "Wij hebben daar onderzoek naar gedaan. Terrorisme wil zeggen dat je als doel hebt een bepaalde groep vrees aan te jagen. Dat is hier in ieder geval het gevolg geweest. De Joodse gemeenschap werd bang door dit geweld. Maar dat is iets anders dan dat het het doel was van deze verdachten. Alle feiten zijn gepleegd vanwege boosheid, frustratie en verdriet over de situatie in Gaza."

Het OM doet geen uitspraken over een eventuele migratieachtergrond van de zeven verdachten, allen Nederlanders van 19 tot 32 jaar oud. "Ik snap dat dat politiek interessant is, maar voor het strafrecht is dat niet interessant", aldus De Beukelaer. Buiten de zeven verdachten zijn nog tientallen andere verdachten in beeld die strafbare feiten pleegden rond Ajax-Maccabi.

Lees meer:
0 reacties