Weghorst gespaard? "De arbitrage ziet Ajax nog gewoon als topclub"

Wout Weghorst krijgt geel tegen AZ
Wout Weghorst krijgt geel tegen AZ Foto: © BSR Agency

Wout Weghorst had zondag een rode kaart moeten krijgen in de wedstrijd tussen AZ en Ajax. Dat vindt Willem van Hanegem. Dat de spits mocht blijven staan, zegt volgens de oud-voetballer veel over hoe de Nederlandse scheidsrechters naar Ajax kijken.

Weghorst kreeg in de eerste helft al geel voor natrappen. Na de pauze werd de spits gespaard door arbiter Marc Nagtegaal. "Dat Wout Weghorst niet zijn tweede gele kaart kreeg toen hij de bal met zijn hand achter Jeroen Zoet werkte, toont aan dat de arbitrage in elk geval Ajax nog gewoon als topclub ziet", wijst Van Hanegem in zijn column voor het Algemeen Dagblad.

"Maar ook tegen elf man van Ajax was er voor AZ, op de laatste tien minuten na, gewoon weinig aan de hand. Peer Koopmeiners was goed, Jordy Clasie is eigenlijk altijd prima", zag De Kromme. "Vergelijk hem nou eens met Branco van den Boomen. Die speelt in een tempo van niks", is hij kritisch.

Van Hanegem gaat verder: "Die vrije trap van afstand, die bal was zo zacht dat Jeroen Zoet hem ook op zijn borst had kunnen aannemen. En diezelfde Van den Boomen kan later gewoon zeggen dat hij de aanvoerdersband bij Ajax heeft gedragen."

Dat Ajax in een mindere fase zit, is volgens de oud-voetballer een understatement. "De laatste wedstrijden van Ajax waren echt een verschrikking. PEC Zwolle was in het onderlinge duel in Amsterdam nauwelijks minder, NEC was zelfs sterker."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
27/04
Ajax
14:30
Sparta Rotterdam
zo
11/05
Ajax
16:45
NEC Nijmegen
wo
14/05
FC Groningen
20:00
Ajax
zo
18/05
Ajax
14:30
FC Twente
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 30 36 73
2 PSV 29 53 64
3 Feyenoord 29 32 59
4 FC Utrecht 30 15 59
5 FC Twente 29 14 48
6 AZ 29 14 46
7 Go Ahead Eagles 29 6 46
Bekijk de hele stand