Ajax zoekt wonderdokter: "Dan zal de naam Joseph Oosting vallen"

Joseph Oosting
Joseph Oosting Foto: © Orange Pictures

Ajax moet in de komende maanden op zoek naar een nieuwe trainer. Lentin Goodijk constateert dat de club uit Amsterdam een 'wonderdokter' nodig heeft en noemt in het weekblad van Voetbal International onder andere de naam van Joseph Oosting als mogelijke opvolger van John van 't Schip.

"Zoekt het opnieuw een echte overperformer, dan zal de naam Joseph Oosting ook vallen", schrijft hij. "De 52-jarige Emmenaar is aan een indrukwekkend seizoen bezig bij FC Twente, dat voor het eerst sinds 2011 afkoerst op Champions League-voetbal", constateert de verslaggever.

"Met relatief beperkte middelen overklaste FC Twente onder meer het Ajax van Maurice Steijn. Zijn elftal zit tactisch ijzersterk in elkaar, Oosting blijft rustig en is vindingrijk in topwedstrijden", vervolgt hij enthousiast. "Er zijn meer Nederlandse trainers die goed presteren in de Eredivisie, zoals Rogier Meijer en Ron Jans, maar Oosting komt met Twente toch het dichtst bij het niveau dat Ajax nastreeft", aldus Goodijk, die ook een minpunt ziet.

"Oosting heeft zich bewezen als verbinder en bevlogen veldtrainer, maar als hoofdcoach van Ajax wordt er meer gevraagd", waarschuwt hij. "Net als Dick Schreuder, met wie hij samen de cursus volgde, kan Oosting niet terugvallen op ervaring de absolute top. Daarnaast heeft hij ook gewoon nog een doorlopend contract in Enschede", besluit Goodijk, die weet dat Oosting een verbintenis heeft tot medio 2025 (met een optie voor nog een jaar).

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
23/02
Ajax
14:30
Go Ahead Eagles
zo
2/03
Almere City
14:30
Ajax
zo
9/03
PEC Zwolle
14:30
Ajax
zo
16/03
Ajax
16:45
AZ
zo
30/03
PSV
14:30
Ajax
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 22 31 54
2 PSV 23 45 52
3 FC Utrecht 23 6 43
4 Feyenoord 22 20 40
5 AZ 22 17 40
6 FC Twente 22 16 39
7 Go Ahead Eagles 22 6 35
Bekijk de hele stand